INGEBORG LUNDIN, vas, "Ariel", Orrefors 1967.
Underfång i blått och gult. Signerad "ORREFORS Ariel Nr 367.B Ingeborg Lundin". Höjd 16,5 cm.
Sedvanligt ytslitage. Enstaka repor.