Fanerade med palisander. Lådor samt skåp med bakomliggande hyllinredning. Med belysning. Märkta. Bredd 64 - 118 cm, djup 48 cm, höjd ca 179 cm.
Slitage, ställvis hårdare. Märken. Ett lås sittandes snett. Belysningen ej funktionstestad.
Inköpt hos Möbelcentralen, Halmstad, 1980.