OIVA TOIKKA, SERVIS, 15 delar, glas, "Pioni", Nuutajärvi, Finland 1970/1990-tal.
Klart glas med pionmotiv.
7 glas på fot, höjd 12,5 cm
7 dessertskålar, höjd 5,5 cm, ø 12,5 cm
Serveringsskål, höjd 10,5 cm, ø 25,5 cm, i originalförpackning.
Obetydligt ytslitage. helhetsintrycket är mycket gott.