KAI KRISTIANSEN, skrivbord, modell 70, Feldballes Møbelfabrik, Danmark, 1960-tal.
Teak faner. På ena sidan två skåp, på andra sidan fyra lådor. Kopplade ben. Längd 172, bredd 85, höjd 71 cm.
Slitage. Repor. Fläckar. Märken. En nyckelbricka saknas. Nyckel saknas.