TIMO SARPANEVA

KARAFF "Jääpuikko" (Istapp), glas, signerad Timo Sarpaneva -3288. Formgiven 1958.

Blåst, klart och blått omfångsglas.
Höjd 37,5 cm. Etikettmärkt.

Konditionsrapport

Smärre slitage, enstaka smärre repor.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - V6

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    3 dagar 1 timme

    Utropspris: 400 EUR

    220
    EUR
    2 180 SEK
    275 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 240 EUR
    EUR

    OKAvbryt

    Budhistorik (7 bud)
    719 feb 10:27220EUR
    Acceptpris på 220 EUR uppnåddes
    619 feb 06:41200EUR
    516 feb 20:19180EUR