SERVISDELAR, 29 delar, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Kaffekanna, gräddkanna, vas, ljusstake, bricka, sockerskål med lock, tolv assietter, uppläggningsfat samt tio kaffekoppar med fat.
Andrasortering. Bruksslitage. En kaffekopp med nagg. En kaffekopp med spricka.