TALLRIKAR

10 +1 st , Kina, porslin, Jiaqing, (1796-1822).

10 stycken med samma motiv, 1 med liknande. Dekor av flodlandskap i underglasyrblått. Diameter ca 23 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Tillverkningsdefekter. Nagg. fyra stycken med sprickor.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 280
    230 EUR
    288 USD

    Budhistorik (7 bud)
    519 feb 11:082280SEK
    4A19 feb 11:082080SEK
    519 feb 11:082009SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes