12 st djupa tallrikar, diameter ca 23 cm.
1 st kanna, höjd ca 16 cm.
1 st såssnipa på fot.
1 st terrin med lock, längd ca 33 cm.
6 st uppläggningsfat 35-20 cm.
1 st djupt uppläggningsfat längd 25 cm.
11 st assietter diameter ca 18 cm.
12 st tallrikar diameter ca 24 cm.
10 st tallrikar diameter ca 20 cm.
Nagg. Smärre Krackelyr. Slitage.