VASER, två stycken, samt FAT, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, vaser med motiv av flodlandskap, höjd 17 cm. Samt ett fat med motiv av fågel vid rockformation och växtligheter, diameter 29 cm.

Konditionsrapport

Slitage, bränningssprickor, nagg, en vas med spricka.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss