VASER

Två stycken, samt FAT, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, vaser med motiv av flodlandskap, höjd 17 cm. Samt ett fat med motiv av fågel vid rockformation och växtligheter, diameter 29 cm.

Konditionsrapport

Slitage, bränningssprickor, nagg, en vas med spricka.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 511
    152 EUR
    191 USD

    Budhistorik (9 bud)
    312 feb 13:181511SEK
    4A12 feb 13:181411SEK
    412 feb 13:181405SEK