Dekor i underglasyrblått, vaser med motiv av flodlandskap, höjd 17 cm. Samt ett fat med motiv av fågel vid rockformation och växtligheter, diameter 29 cm.
Slitage, bränningssprickor, nagg, en vas med spricka.