BOKSTÖD, ett par snarlika, Rörstrand, jugend, 1900-talets början.

Märkta. Höjd ca 18 cm.

Slitage. Obetydligt nagg. Mindre bränningssprickor.

Proveniens

Har enligt uppgift kommit från Storeberg Gård, utanför Lidköping.

Utropspris
3 000 SEK