VÄSKA

"Birkin 40", Hermès, 2007.

Hermes klassiska väskmodell Birkin i brunt togoläder. Väskan tillverkades 2007 och har beslag och detaljer i guldfärgad metall. Spännet är märkt HERMÉS-PARIS, med årsstämpeln och artisanstämplar. Insidan av väskan är fodrad med ett matchande brunt skinn samt två fack, var av ett med dragkedja. Väskan Birkin från Hermés döptes efter skådespelerskan Jane Birkin och lanserades för första gången 1984. Med en ytterst ovanlig kvalitet och exklusivitet är Birkin en av världens mest åtråvärda väskor.
Material: Läder
Färg: Brun
Bredd: 40 cm
Höjd: 28 cm
Djup: 20 cm

Konditionsrapport

Slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L14

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Marcus Nilsson

Marcus Nilsson
Ansvarig specialist fashion och Chef Kundservice

marcus.nilsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    20 timmar 22 minuter

    Utropspris: 65 000 SEK

    45 000
    4 333 EUR
    5 343 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 47 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    318 apr 13:4445000SEK
    212 apr 15:3340000SEK
    112 apr 14:3720000SEK