FAT, två stycken, samt TEKOPPAR med FAT, två stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95) samt Kangxi (1662-1722).
Dekor i underglasyrblått, fat med motiv av fåglar på rockformation bland natur, diameter 21,7 cm.
Koppar med fat, med motiv av växtligheter samt djur, diameter på fat 11/11,5 cm.
Fat med nagg. Fat till kopp med lagningar. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.