GÖRAN HONGELL, vas, glas, Karhula, Finland, signerad och daterad 35.
Bärnstensfärgat glas med slipad dekor av stjärnor. Signerad Karhula G.H. 35. Höjd 15 cm.
Smärre slitage. Repor undertill.