MATSKEDAR, 4 st, silver, Finland 1700-talets slut - 1800-talets början.
Anders Christian Levon, Åbo 1781.
Petter Törnqvist d.y. Tavastehus 1800.
Elias Lindstedt Åbo 1800.
En sked med otydliga stämpel, Helsingfors.
Längd 21-22,5 cm. Vikt 247 g.
Åldersrelaterat slitage. Graveringar. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.