MAX WALTER SVANBERG GRAFIK /GRAPHIQUE, Lilla Antikvariatet 1967.

210 s + 48 planscher. Klotband med skyddsomslag. Text på svenska och franska. Nr XIV av 25 exemplar. HC. Fyra signerade originaltryck, en torrnålsgravyr, samt tre litografier.
Dedikation från konstnären.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK