Hänge med svensk importstämpel, höjd 20 mm. Kedja Venecialänk, stämplad Balestra, 750. Längd kedja 50 cm.
Ring, 18K guld. Stämplad BEH, Bengt Hallberg Guldsmeds AB. Köping 1976. Ringstorlek 17,5/55.
Örhängen 18K guld, svenska stämplar på snurrebussar. Total höjd 20 mm. Stift.
Total vikt 15,7 gram.
Bruksslitage.