LÖWE-STEREO, modell 4743-RG Danny. Västtyskland, troligen tidigt 1960-tal.

Fanerad med teak, två uppfällbara lock, med två fack varav det ena med skivspelare Dual 300. Utfällbara stödben. Dokumentation, bland annat bruksanvisning för skivspelare medföljer. Löst metallgaller medföljer. Längd 85,5, bredd 33, höjd 65, ihopfälld höjd 34,5 cm.

Smärre skador och lagning, ett mässing-stag till benen saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK