RÖKELSEKAR på TRIPOD samt LOCK, Brons. Japan, Meiji (1868-1912).

På tripod, med relief dekor av fåglar på kvist, lock med motiv av buddhistisk lejon, total höjd 60 cm.

Slitage, smärre hål samt smärre lagningar, smärre bucklor samt anlupning.

Utropspris
4 500 SEK