Design
1017647

ELIEL SAARINEN, soffa, bord och ett par stolar, "Blue Suite", Adelta, sent 1900-tal.

Lackerade stommar. Sitsar klädda med tyg. Soffans längd 182 cm. Sitshöjd 43 cm. Bordets längd 76 cm, Bredd 76 cm, Höjd 71 cm.

Tyg från Baumann medföljer.

Bruksslitage med mindre fläckar och ytliga repor.

Utropspris
20 000 SEK