Fem kaffekoppar med fat. Höjd 6,5 cm.
Fem assietter. Diameter 19 (21) mm.
En kaffekanna. Total höjd 20 cm.
En sockerskål. Höjd 8,5 cm.
En gräddkanna. Höjd 6,5 cm.
En skål med hänkel. Höjd 20 cm.
En extra kaffekopp med naggat fat medföljer.
Smärre slitage.