PIERRE JEANNERET & CHARLOTTE PERRIAND, soffa "LC3", Le Corbusier. Cassina, Italien. 2000-tal.
Tresits. Stomme av kromad metall. Sitt och ryggplymåer klädda i svart skinn. Märkt i stommen "Cassina LC3 31130", signerad. Längd 230 cm
Mindre märken