18K vitguld. Stämplad LOP, Lp:S Guld & Juvelatelje, Lars-Olof Petersson. Linköping 1975. Diamanter totalt 1.28 ct enligt gravyr. Ringstorlek 17.75/56. Vikt 4, 3 gram.
Bruksslitage. Slitage på rhodium plätering.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10