CHOKLADKOPP MED FAT, porslin, Kuznetsov, Volkov fabriken 1893-1917, Ryssland.

Dekor av vita blommor i relief på ljusröd fond, förgyllda detaljer. Koppens höjd 14 cm. Fatets diameter 16,5 cm.

Ställvis slitage. Nagg. Smärre sprickor.

Utropspris
200 EUR