SKRIVBORD SAMT HYLLA, Sverige, 1940 / 50-tal.

Tvådelat. Betsad furu. Lådor och skåp med bakomvarande hyllplan. Draghandtag av mässing. Skrivbordets bredd 124, djup 95, höjd 76 cm. Hyllans bredd 120, djup 33, höjd 60 cm Nyckel finns.

Märken. Smärre slitage. Renoverad. Omarbetad. Senare hylla

Utropspris
10 000 SEK