VÄVD TAPET, "Höknatt", gobelängteknik, ca 47,5 x 40,5 cm, komponerad av Brita Grahn.

Baksidan med påsydd etikett: "Höknatt" vävd 1975, komp. Brita Grahn, BK. Osignerad. Monterad.

Obetydligt slitage och smutsig.

Utropspris
3 000 SEK