Stämpelmärkt #20, 5 feb 1960, RY. Teak. Överdel med skjutdörrar och bakomliggande hyllor. Underdel med 3+3 lådor. L 180, B 50 (överdel b 38), H 180.
Mindre slitage, Gott skick. Ngra skrapmärken och fläckar. Ena bakre staget m lagning, professionellt utförd-