Allmoge
1021592

HUGGKUBBE OCH KÄRL, allmoge 1800/1900-tal.

Huggkubbens höjd 62 cm. Kärlet daterat 1886. Längd 30, bredd 32, höjd 57 cm.

Avnött. Slitage. Skador. Delvis maskstungen. Sprickor. Förstärkning.

Utropspris
1 500 SEK