'Utdrag utur alle ifrån 1739 års slut utkomne Publique Handlingar, Placater.... Tredie Delen till 1747 års slut, 1749; Kongl Maj:ts och Riksens Kammar-Collegii Cirkulair-bref till alla Herrar Landzhöfdingar...., Stockholm 1729; Acta Publica Hörande til Sweriges Rikes Fundamental- Lag...Stockholm 1755; Sweriges Rikes Laag... Stockholm 1746; Sueciae Historia Pragmatica . Holmiae (Stockholm) 1731.
Slitage. Skador. Smärre pappersförlust kan förekomma.