BESTICKSUPPSÄTTNING, 69 delar, silver, "Gammal Dansk", Georg Jensen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Tolv matgafflar (längd 18 cm), tolv matknivar med blad i rostfritt stål (längd 22 cm), tolv lunchgafflar (längd ca 17 cm), tolv lunchknivar med blad i rostfritt stål (längd ca 20 cm), tolv dessertskedar (längd ca 17 cm), två smörknivar, fyra barngafflar (längd ca 15 cm), tre bordsskedar (längd ca 18 cm). Total vikt ca 4335 gram.

Bruksslitage.

Utropspris
22 000 SEK