20 nummer av Kalle Anka & Co 1950: nr 11, 1952: nr 2B, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 1953: nr 1,11, 11B, 12 samt julbok, 1954: nr 1A, 2A, 6, 1955 nr 3, 7, 12, 1956: nr 3. Musse Pigg 1956, nr 5, Piff och Puff 1956, nr 3, Pluto 1955, nr 4.
Bruksskick. Fläckar. Skador, revor och veck. Ej fullständigt genomgångna.