LJUSSTAKAR, ett par, sterlingsilver, C G Hallberg, Stockholm, 1959

Nedåt avsmalnande form på rund samt trappstegsformad fot. Höjd ca 21 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Mindre ytliga repor. Den ena med buckla vid den nedåt avsmalnande stommen. Fyllda fötter.

Utropspris
3 000 SEK