Allmoge
1023611

SAMLING SAMESLÖJD, fjorton delar, bland annat kosor och skedar, ben, läder och trä, 1900-talets första hälft.

Ristad dekor.
Bestående av: tre skinnpåsar längd 14-29 cm.
Fyra kosor längd 11-21 cm.
En flaska längd 18 cm.
Fyra bestick längd 12-26 cm.
En sko längd 8 cm.
Ett horn längd 13 cm.

Slitage. Repor. Märken. Revor.

Utropspris
1 500 SEK