SVEN PALMQVIST, vas, glas, "Kraka", Orrefors, signerad, 1900-talets andra hälft.

Underfång i blå och gula toner. Dekor med infällda luftbubblor. Numrerad 428. Höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK