TÄNDARE SAMT ASKFAT, glas, Lalique, samt Ronson, 1900-talets andra hälft,
dekor med blommor. Tändare höjd ca 9 cm, askfat diameter ca 13 cm.
Bruksskick. Ej funktionstestad.