Konst Övrigt
1024591
STURE JOHANNESSON, lergods, kruka, numrerad 39/39 och signerad. Lunds konsthall 2004

Höjd 22 cm. Diameter 26 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Konstnärens familj.
Krukan med industrihampa har varit beslagtagen av polisen och återlämnad, dock utan planta.

Lunds konsthall 2004

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 500 SEK