MATGRUPP, 7 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Målad. Sex stolar, genombruten rygg med balusterbricka, lös stoppad sits samt kopplade ben. Sitthöjd ca 44 cm. Bord med två iläggsskivor à 46 cm vardera. Längd 140, bredd 100, höjd 73 cm.
Slitage. Repor. Fläckar. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.