KERTTU NURMINEN, DEKORATIONSFAT. Sign. Kerttu Nurminen, Nuutajärvi Notsjö NIB 96/300.
Sandblästrad dekor av citroner mot blått fond. Diameter 29 cm.
Smärre slitage. Repa.