KARMSTOLAR, 5 stycken, 'Diabas', Leo Johansson, Eje Ström, 1900-talets andra hälft.
Formgiven av Leo Johansson, utförd hos Carl Malmsten - Centrum för Träteknik & Design, 1980-tal.
Stomme av ek. Sits klädd med läder. Etikettmärkta. Sitthöjd 45 cm.
Fanerskador. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.