Design
1026554

BØRGE MOGENSEN, skåp, "Öresund", AB Karl Andersson & Söner, 1960-tal.

Ek. Underdel med skjutbara skåpdörrar, mittdel med fällbar lucka och överdel med glasade skjutdörrar. Etikettmärkt. Längd 135 cm, bredd 46 cm, höjd 184 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Ställvis blekt. Fläckar. Mindre fanerskador.

Utropspris
3 000 SEK