Design
1028056

KARI-PEKKA VALORINTA, fåtöljer, ett par, "Nautilus", Isku, 1970-/80-tal.

Underreden i plast och kromad metall. Sitsar med läderklädsel. Snurrbara.

Bruksskick med repor och märken. Smärre rostangrepp. Ställvis något hårdare slitage samt smuts på klädseln. En skruv saknas på ett underrede. Ett mycket litet hål på en sits.

Utropspris
8 000 SEK