ANDRÉ DELATTE, vas, Nancy, Frankrike sannolikt 1920-tal.
Emaljmålad dekor av blommor och prickar i vitt, gult, grönt och svart mot en marmorerad fond i blått och mörkgult, signerad DELATTE NANCY. Höjd 27,2 cm.
Liten mynningsmista.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.