Figuralt motiv med män i trädgård. (Kangxi 1662-1722). Diameter 13 cm.
Figuralt motiv med lekande barn. (Sekelskiftet 1800/1900). Diameter 13 cm.
Drakmotiv. (Sekelskiftet 1800/1900). Diameter 7 cm.
Fågel-, blom- samt drakmotiv. (1900-talets första hälft). Diameter 6,5 cm.
Slitage. Tillverkningsdefekter. Ställvis nagg. Spår av rödfärg. En drakask med spår av omfattande färg, går ej att öppna.