Vinterjacka modell 36, löjtnant för artilleriet, storlek 50, med bälte. Överlåtelsehandling för Finska Krigsfolkets 1881-1902 minnesmedalj. Ett parti medaljer och tecken, bland annat finska och estniska frihetskrigens minnesmedaljer, Aunus minnesmedalj 1919, Skyddskårstecken, 2 st.
Slitage. Fläckar.