GUSTAF AXEL BERG, möjligen. Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
Helstoppade med häftad, orange tygklädsel. Resårsits. Ben av alm. Sitthöjd 35 cm.
Slitage. Ställvis omfattande slitage. Smärre fläckar. Blekt. Skador på snöre fram.