Design
1030323

BØRGE MOGENSEN, matgrupp, 11 delar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets tredje kvartal.

Ek. Matbord med rund skiva och två vikbara iläggskivor à 43 cm. Diameter 130 cm. Tio stolar med fast textilklädd sits. Sitthöjd ca 42 cm. Bordet samt tre stolar med etikett.

Bruksslitage. Torkad stoppning. Fläckar.

Utropspris
14 000 SEK