SAMLING NAUTISKA FÖREMÅL, fyra delar. Tidigt 1900-tal.

Ett par årtullar/årklykor av mässing med flottans märkning (höjd ca 22 cm). Två block av lövträ och järn (längd ca 28 -30 cm).

Åldersrelaterat slitage. Märken. Årtullarna troligen senare avkortade

Utropspris
1 500 SEK