VÄGGLAMPOR, ett par, Sverige, tidigt 1960-tal.

Lackerad metallskärm och ställbar stomme av mässing. Märkta AJH vid stommen. Vid etiketten märkt Typ 1858. Längd ca 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK