KREUSSENSTOP, "APOSTELHUMP", stengods och äldre tenndelar. 1900-tal.

Lock i tenn. Dekor i relief med de tolv apostlarna. Äldre tenn delar. Olika stämplar mellan botten och locket. Bär datering 1792. Höjd 24 cm. Diameter 19 cm.

Färgbortfall. Repor. Slitage. Kompletterad. Renoverad.

Utropspris
2 000 SEK