ILMARI TAPIOVAARA, karmstolar, 8 st, "Aslak". Modellen formgiven 1958.
Stapelbara. Bredd 53 cm. Sitthöjd 44 cm. Total höjd 74 cm.
Ställvis slitage och repor.