1034611

VICKE LINDSTRAND

Vas, glas, Orrefors, 1940-tal.

Märkt undertill Orrefors, Lindstrand, 2114.A6. Med dekor av mansfigur med barn med gloria. Höjd 27 cm.

Konditionsrapport

Med graverad dedikation "Till min älskade Beda på 50-årsdagen 33/3 1945". Slitage. Repor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    4 000
    384 EUR
    446 USD

    Budhistorik (6 bud)
    615 jul 17:324000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes
    515 jul 14:422710SEK
    414 jul 13:132500SEK